Afyon Asansör

Afyon Asansör 
Çiftçiler Asansör Afyon Asansör firmalarından biri olan firmamız, kaliteli hizmet anlayışı ile siz Afyonluların asansörlerle ile ilgili her türlü sorununa hızlı çözümler üretmeyi hedefliyoruz.

Afyon Asansör

2008 yılında düzenlenen yeni yönetmelikler ve 2015 yılında yapılan eklemeler ile artık asansörlerde belirli kalite standartlarının bulundurulması toplum can güvenliği açısından zorunlu hale getirildi.
Bu düzenlemeler sonrasında artık asansörlerimizde yapılan denetlemelerden sonra asansörümüze “kırmızı etiket” ya da “yeşil etiket” diye tanımladığımız kalite derecesini belirten etiketler yapıştırılıyor.

Yeşil etiketlerin üzerinde : “Asansörün kullanımı can ve mal güvenliği açısından uygundur.” yazıyor.
Düzenlenen yönetmelik sonrası Afyon’da da hızlı bir şekilde bu denetlemeler yapılıyor ve Asansörlere etiketler yapıştırılıyor. Afyon’da bindiğiniz asansörlerdeki etiketlere dikkat ederseniz çoğunun kırmızı etikete sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu durum sadece Afyon için değil Türkiye genelinde benzer şekilde. Çünkü asansörlerimizin sadece %10’u yeşil etikete sahip.

Yeşil etikete sahip asansörler, tüm denetim kriterlerini başarı ile geçmiş her türlü bakımı yapılmış, parçaları güncel ve günümüz koşullarına uygun bir asansör demektir. Rutin kontroller sonrası bu etiketlerde değişiklik yapma hakkı denetimci firmalardadır.

Asansörlerinizin kontrolünü yaptırmanız her şeyden önce can güvenliğiniz için önem taşımakta. Bu sebeple apartmanların ve diğer kuruluşların asansör bakımlarını rutin olarak yaptırmaları yasal zorunluluğun ötesinde öncelikle kendileri için gerekli.
Afyon’da bulunan Çiftçiler Asansör firmanız olarak, Afyonda Tek Modül H Belgesine Sahip Olan Firma Olarak Bizler, Afyondaki asansörlerinize bakım yaptırmak istediğinizde bizlere iletişim numaramızdan ulaşarak randevu alabilir ve asansörünüzün bakımını yaptırabilirsiniz.

Asansör bakımı nasıl yapılıyor? Hangi aşamalardan geçiliyor?

Asansörünüzün bakımın en dipten başlayarak yukarı doğru ilerliyor. Kuyu dibi diye tabir edilen bölümden başlanarak frenleme sistemleri kontrol edilir. Kuyu dibi kontrolleri tamamlandıktan sonra asansörün üst kısmındaki bölümün kontrolüne başlanır. Bu bölüm aslında asansörün can alıcı ve güvenlik sistemlerinin bulunduğu bölümdür. Burada paraşüt fren sistemi dediğimiz tehlike anında devreye girerek asansörü yavaşlatan sistemin işlevselliği kontrol edilir. Bir diğer önemli kontrol ise kapı kontrolüdür. Kapı kilitleri tek tek kontrol edilerek güvenliği sağlanır.
Asansör kazalarında en sık rastlanan kaza sebebi kapı kilitlerinin düzgün çalışmamasıdır. Kilidi bozuk olan kapılar asansör olmasa dahi açılabilir ve bu da istenmeyen üzücü kazalarla sonuçlanmaktadır. Bu tarz kazalara sebebiyet verilmemesi için asansör kapı kilitleri özenle kontrol edilmeli ve rutin bakımları yapılmalıdır.

Bu aşamadan sonra Asansör makine dairesine geçiş yapılır ve oradaki rutin kontroller yapılır. Makine dairesinde asansörün temel motoru ve kasnağı bulunmaktadır. Buradaki kontrollerden sonra kabin içi kontrollerine geçilir. Kabin içinde bulunması gereken ayna, kabin kumandası, aydınlatmalar vb detaylar gözden geçirilir. Örneğin; bunlardan kabin kumandasını ele alacak olursak bu bölümde mutlaka alarm butonu, havalandırma butonu ve diyafon butonu olmalıdır.

Bu ve bunlara benzer pek çok kriteri göz önünde bulundurarak asansörünüzün bakımını yapabilir ve tüm sorunlarınızı eksiksiz şekilde gidererek can güvenliğiniz için elverişli bir ortam yaratabiliriz.

Bizler de Çiftçiler Asansör firmanız olarak sizlere kaliteli asansör markaları ile çalışmanızı ve rutin bakımlarınızı mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz.
Asansörler ile ilgili tüm hizmetlerimizden Afyon ve çevre iller olmak üzere faydalanabilirsiniz.
Afyon asansör problemleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

admin

Bir Cevap Yazın